:
Zobacz
Zasięg | Ocena
4 "zdrowe" produkty, które szkodzą Czas: 3m 54s 466
Zobacz sam: Taki ma obecnie zasięg 15616

Opis / informacje oraz wasze uwagi
kiedy w końcu pojawi się jakiś film o szkodliwości odżywek? Gdzie jest sens super zdrowo się odżywiać a przy okazji stosować odżywki które są samą chemią?
Olej kokosowy lepszy niż rzepakowy? Hmm ... zgodzę się, że kwasy Omega - 6 mogą wpływać negatywnie na nasze zdrowie, ale nie bardziej niż nasycone kwasy tłuszczowe (którą są miażdżycotwórcze), których to olej kokosowy ma ponad 12 razy więcej niż olej rzepakowy. Do tego ma prawie 10 razy mniej jednonienasyconych (a to niedobrze) i 20 razy mniej kwasów wielonienasyconych. Skoro się wypowiadasz o tłuszczach to Wskaźnik Harrisa nie jest Ci obcy (stosunek witamy E do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych), to dobrze wiesz, że rekomendowany wskaźnik dla olei wynosi między 0,6 a 1,0 przy czym olej kokosowy ma wskaźnik rzędu 0,05, a olej rzepakowy 1,03. Zgodzę się z tym, że oliwa z oliwek jest spoko... bo jest spoko i powinniśmy używać go częściej.
Można już na głowę dostać z tymi co raz zmieniającymi się kryteriami zdrowego odżywiania - 10 lat temu każdy trener/dietetyk mówił Ci - jedz produkty pełnoziarniste, mają dużo błonnika, jedz 5 porcji owoców/ warzyw dziennie, mleko i nabiał są zdrowe i wapń w nich zawarty jest dobry dla twoich kości, ogranicz spożycie tłuszczów zwierzęcych, powodują miażdżycę itp. Dzisiaj mamy zupełnie odwrotne zalecenia - wywal gluten bo twój organizm go nie trawi, nabiał też bo powoduje "odkładanie się słuzu" jak to niektorzy mowia i generalnie jest zly i niepelnowartosciowy, nie jedz owocow bo maja fruktoze, za to spozywaj duzo tlustego miesa. Strach sie bac jakie zalecenia beda za kolejne 10 lat...
Polecam olej kokosowy rafinowany, który jest bezwonny. A pytanie do Ciebie Mariusz czy duża ilość owoców w codziennej dziecie jest zdrowa ? Pytanie z tąd, że owoce mają dużo ilość fruktozy a w nagrniu mówiłeś, że fruktoza odkłada się w naszej wątrobie i zatłuszcza ją.
Panie Mariuszu mam pytanie: czy słyszał pan lub czytał wypowiedzi pana Jerzego Zięby? Bo zgadzacie się w tak wielu sprawach :)
Oglądałam kiedyś na YT film pt Chcesz żyć nie jedz, ot, trzeba się zatosować.
Niezdrowi są lekarze i farmacja , oni żyją z naszych chorób a nie z naszego zdrowia , im społeczeństwo bardziej chore tym oni bogatsi . System służby zdrowia jest chory przypomina raka . Teraz pytanie , jaki procent jest szkodzących sobie lekarzy , bo tacy są którzy chcą wyleczyć a nie leczyć leczyć leczyć ?
Bardzo mądry i przydatny materiał ;) Dziękuje
Skoro się uczysz to musisz się niestety jeszcze trochę pouczyć ponieważ fruktoza jest zawarta w owocach tak? A z Twojej wypowiedzi można wywnioskować iż owoce są szkodliwe ponieważ fruktoza jest szkodliwa. Czyli reasumując nie jedzmy owoców bo są niezdrowe. :o
Chleb
witaj mam pytanie : postanowilem sie lepiej odzywiac zeby zrzucic troche kg , zaczolem jesc orzeszki fistaszki zastapilem tym slodycze , ale roznie pisza i mowia co ty o tym sadzisz , jem ich naprawde sporo. Moge jesc fistaszki czy zrezygnowac?
A co myślisz Mariuszu na temat oleju z pestek winogron ? Smaze na nim już z pół roku i często podaje też na zimno do różnych posiłków.
cześć mam 15 lat coś około 178 cm wzrostu i lekką nadwagę chciałbym to zmienić ale nie mam motywacji ani sprzętu do ćwiczeń ale myślę że wystarczą mi takie rzeczy jak pompki brzuszki itp chciałbym abyś pomógł mi ułożyć plan ćwiczeń oraz jakąś dietę obiecuję że będę się stosował i wyślę ci co jakiś czas efekty z góry dzięki aa i ten plan to wiesz takie domowe ćwiczenia np serio brzuszków pompek itp a waga wynosi 80 kg i 178 wzrostu !!!!!
Musli
Oliwa z oliwek i smażenie na niej to ważne że chodzi tu o to iż nie powinno się smażyć na niej ze względu na niską temp dymienia

Ba nawet Wafle ryżowe - chodzi tu o kwestie przetworzenia

Miło by było obejrzeć jeszcze materiał w druga stronę czyli produkty warte uwagi a uznawane za niezdrowe

Tłuste mięsa
Smalec itd itd
pokarzesz swoją całą sylwetke w jednym specjalnym odcinku?
Ja za niezdrowe uważam:
olej lniany
olej rzepakowy
mąka w każdej postaci
nabiał
margarynę
rośliny strączkowe
brązowy ryż i wiele wiele innych...
Witam. Czy jest szansa na materiał o cytrulinie i argininie ?
Mariusz a czy Łosoś, pstrąg , makrela wędzona są zdrowe ? Czy pieczywo typu Wasa albo te krążki ryżowe czy to można jeść np zamiast chleba ? W sumie to dużo jest takich produktów które niby są zdrowe ..
bardzo ciekawy materiał chcemy więcej :)
Odnośnie 2. warto by pokazać tabelkę z podziałem olejów nie wspominasz np. oleju ryżowego
Odnośnie 3. Ryby pochodzące z? Bałtyku, Atlantyku itp? warto by doszczegółować pochodzenie